Mówiący Kij - Dla dzieci i młodzieży. Obozy i kolonie Ostrołęka

 

- z przeżyciem – wiemy, że tylko to, co naprawdę porusza serce, zostaje w pamięci, łączy i ma szansę zainspirować do działania. Cokolwiek robimy – uczymy się języka, gramy w tenisa, gotujemy czy płyniemy kajakiem – stawiamy przed dzieciakami wyzwania i staramy się stworzyć przestrzeń, by próbowały im sprostać. Niezależnie od tego, jaki jest efekt końcowy, znajdujemy czas, żeby dzielić się emocjami. Pozwalamy eksperymentować i wyciągać wnioski – z satysfakcją obserwujemy, jak to działa.

- wespół w zespół – jesteśmy świadomi, jak ważną rolę dla rozwoju i poczucia bezpieczeństwa ludzi, szczególnie dzieci i młodzieży, ma grupa. Już w drodze poznajemy się i zaczynamy integrację. Poprzez zaplanowane zadania uczymy się zdrowej komunikacji budować zaufanie, współdziałać, być odpowiedzialnymi za siebie nawzajem. Każdy jest ważny i od każdego dużo zależy – warto się postarać.

- z szacunkiem – według nas świat, w którym żyjemy zbudowany jest na jakości naszych relacji. Niezależnie gdzie jesteśmy, co robimy i z kim się spotykamy jesteśmy życzliwi, pamiętamy o uprzejmości, jesteśmy gotowi do pomocy, staramy się nie przeszkadzać. Reagujemy na zachowanie krzywdzące innych i szukamy rozwiązań w sytuacjach trudnych. Dotrzymujemy słowa i respektujemy zasady – te ustalone wspólnie i te panujące w miejscach, w których jesteśmy gośćmi.

- naprzód – tworzymy okoliczności, w których budzi się w ludziach potrzeba rozwoju. Według nas rozwój to działanie. Pracujemy aktywnie, wyzwalamy inicjatywę, dyskretnie podpowiadamy, jak przełamać strach, wstyd, zniechęcenie, niepewność oraz jak doceniać każdy krok naprzód – nie tylko własny.

- w naturze – przyroda jest towarzyszem naszych działań. Wędrówki i zabawy na świeżym powietrzu,  to doskonała okazja, by ją poznać, poczuć się za nią odpowiedzialnym i kształtować wrażliwość na jej piękno. Dla nas natura to też poczucie wolności, które wyzwala energię. Niezmiennie doceniamy jej rolę w wyciszeniu, budowaniu koncentracji i zdrowych nawyków.

- z fantazją – chcemy budzić wyobraźnię naszych obozowiczów, dlatego przygotowując programy wyjazdów, nie oszczędzamy własnej. Dobrze bawimy się wymieniając pomysły, tworząc scenariusze gier, wyszukując niezwykłe miejsca, a jeszcze lepiej, gdy realizujemy to, co zaplanowaliśmy podczas obozów. Od pierwszego do ostatniego dnia wyjazdu Mówiącego Kija to niezapomniane historie, w których każdy element ma znaczenie – czasem zaskakuje nas, jak duże.

- bezpiecznie – podstawą troski o tych, których zabieramy na wakacje są w Mówiącym Kiju ludzie. Nasi instruktorzy, wychowawcy, kierownicy wypoczynku posiadają niezbędne kwalifikacje i doświadczenie, ale przede wszystkim to świadomy odpowiedzialności, uważny na potrzeby innych, czujny i stałe doskonalący swój warsztat zespół. Miejsca, w których mieszkamy to sprawdzone ośrodki, których stan i standard bezpieczeństwa potwierdzają dokumenty i nasza ocena. Planując zabawy i wycieczki oraz przestrzegając zasad aktywnego wypoczynku w wodzie, w górach czy w lesie dbamy o radość dzieci i spokój rodziców.

- wspólnie – tworzenie programów obozów sprawia nam wielką przyjemność. Cieszą nas oryginalne pomysły instruktorów, lektorów, trenerów oraz udana współpraca z ośrodkami wypoczynkowymi, przewodnikami, przewoźnikami, gospodarzami miejsc, które odwiedzamy. Bardzo ważne dla nas jest to, że dzieci i rodzice mówią nam o potrzebach, dzielą się swoimi podróżami, radami. Cenimy inicjatywę - wiele z pomysłów naszych obozowiczów już zrealizowaliśmy – czekamy na kolejne. Wzruszają nas ciepłe słowa, które docierają do nas po wyjazdach. Dziękujemy – radość dzieciaków to nasz wspólny sukces.

 

Zarezerwuj
obóz!